FAQ


Szybkość budowy
Jak szybko może być zbudowany dom z paneli SIP?
Wytrzymałość
Jak wytrzymale są konstrukcje z paneli SIP?
Bezpieczeństwo
Jak bezpieczne są domy wykonane z paneli SIP?
Przewodność cieplna
Jaka jest przewodność cieplna ścian z paneli SIP?
Rodzaj wykończenia
Jaki rodzaj wykończenia może być stosowany w budynkach wykonanych z paneli SIP?
Trwałość domu
Jaka jest trwałość takich domów?
Montaż okien i drzwi
Jak montować okna i drzwi w budynkach z paneli SIP?
Dostosowywanie
Czy można dostosowywać projekty modelowe?
Wysokość sufitu
Jaka jest wysokość sufitu w domach z paneli SIP?

Technologia SIP

Panel Strukturalny ang. Structural Insulated Panel (SIP) jest to materiał budowlany będący połączeniem warstwy osłonowej (okładziny) przez izolacyjny rdzeń z pianki PUR lub styropianu. Dzięki połączeniu dwóch struktur otrzymywany jest sztywny, wysoce odporny na działania mechaniczne materiał w postaci panela typu „sandwich”.

Wysokość poszczególnych paneli może być tak dobrana do wysokości ściany aby całkowicie wyeliminować złącza poziome i uniknąć strat ciepła redukując zbędne mostki termiczne , przy jednoczesnym znacznym usztywnieniu ściany. Poprawia to znacząco odporność ściany na wyboczenia i zginanie. Dzięki temu nawet wysokie ściany mogą być budowane bez zwiększania ich grubości, a ich wytrzymałość opiera się zwiększonemu obciążeniu takiemu jak np. parcie wiatru podczas huraganów lub ciężar zalegającego śniegu na dachu. Takie rozwiązanie jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, a ich właściwości izolacyjne osiągają kilkukrotnie korzystniejszy wynik niż domy murowane o takiej samej grubości przekroju ściany.

OSZCZĘDNOŚCI PŁYNĄCE Z WYKORZYSTANIA TECHNOLOGII SIP


ENERGIA

W budynkach, których konstrukcja wykonana jest z paneli SIP oszczędza się nawet do 60% na opłatach za ogrzewanie. W porównaniu z technologiami tradycyjnymi (bloczki gazobetonowe, pustaki, cegła) jako rozwiązanie energooszczędne panel SIP wypada znacznie korzystniej.
Współczynnik przenikania Ciepła U dla Panel SIP H-Block z rdzeniem 140mm U=0.15 W/m2 K

CZAS

Powszechnie wiadomo w budownictwie, że technologie tradycyjne są bardzo czasochłonne. Również znaczący wpływ na możliwość prowadzenia prac budowlanych mają warunki pogodowe. Ma to odzwierciedlenie we wzroście kosztów budowy, a i niejednokrotnie przysparza inwestorom wielu zmartwień.
Wybierając technologię SIP znacznie ułatwiamy sobie start, a to dlatego, że jest to jedna z najprostszych i najszybszych metod wznoszenia ścian oraz konstrukcji dachu.

PIENIĄDZE

Decydując się na budowę domu z paneli SIP, już na etapie budowy przez wzgląd na sposób i małą czasochłonność montażu radykalnie zmniejszamy koszty robocizny. Również ich właściwości pozwolą na znaczną redukcję kosztów ogrzewania w trakcie późniejszej eksploatacji budynku, co ma ogromne znaczenie przy ciągłym wzroście cen energii.

więcej http://pl.wikipedia.org/wiki/Panel_SIP
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij